In het kort
In 2025 bedraagt de mediaanprijs van een woning in Genk€ 310.000 (525 verkopen, 11 % onder de Vlaamse mediaan), en die van een appartement € 222.500 (384 verkopen, 14 % onder de Vlaamse mediaan). Voor een woning aan die mediaanprijs rekent u op ongeveer € 10.854 aankoopkosten als het uw enige eigen woning is.
De professionals in Genk
Eén kantoor per beroep, gekozen door Payotte op openbare gegevens (3 van de 5 beroepen ingevuld in Genk). Vennootschappen, nooit personen, met een titel die u kunt controleren bij de officiële instantie.
| Beroep | Kantoor | Google-score | Aantal reviews | Score /100 | Status | Fiche |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vastgoedmakelaar | Artes Vastgoed | 4,9 | 21 | 74 | Gekozen | Fiche bekijken |
| Kredietbemiddelaar | Kredietunie | 4,8 | 288 | 82 | Gekozen | Fiche bekijken |
| Notaris | Notaract Notarissen | 4,3 | 67 | 56 | Gedeeltelijk | Fiche bekijken |
| Landmeter-expert | Vrije plaats | — | — | — | — | — |
| Energiedeskundige | Vrije plaats | — | — | — | — | — |
Eén kantoor per beroep en per gemeente, gekozen op openbare gegevens en beoordeeld op 100 punten — Google-reviews (35), ouderdom van de onderneming (30), controleerbare beroepstitel (15), lokale verankering (15), bonus (5). De rangschikking is nooit betalend. Geen enkel kantoor kan zijn plaats of aanbeveling kopen. Hoe Payotte de kantoren rangschikt
Berekenen in Genk
De vragen, in één antwoord
Wat kost een woning in Genk?
In 2025 werd de helft van de woningen in Genk verkocht voor minder dan € 310.000; een kwart onder € 240.000 en een kwart boven € 404.404 (Statbel, 525 verkopen).
Wat kost een appartement in Genk?
In 2025 werd de helft van de appartementen in Genk verkocht voor minder dan € 222.500; een kwart onder € 180.000 en een kwart boven € 275.000 (Statbel, 384 verkopen).
Zijn de prijzen in Genk gestegen?
De mediaanprijs van woningen in Genk veranderde met +9 % tussen 2024 en 2025, en met +59 % sinds 2015 (€ 195.000 → € 310.000), volgens Statbel.
Hoeveel aankoopkosten voor een woning aan de mediaanprijs in Genk?
Voor € 310.000 bedragen de aankoopkosten ongeveer € 10.854 als het uw enige eigen woning is (waarvan € 6.200 registratiebelasting), en € 42.152 anders (waarvan € 37.200 registratiebelasting), notaris en aktekosten inbegrepen.
Welke registratiebelasting betaalt u in Genk?
Genk valt onder de Vlaamse registratiebelasting: 2 % van de prijs voor uw enige eigen woning, 12 % in de andere gevallen.
Hoeveel meerwaardebelasting betaalt u bij verkoop in Genk?
De regel is federaal, dezelfde in Genk als in heel België. Uw eigen woning wordt niet belast op de meerwaarde, ook niet bij verkoop binnen 5 jaar, als u ze 12 maanden ononderbroken hebt bewoond. Bij een tweede verblijf dat minder dan 5 jaar na de aankoop wordt verkocht (data van de notariële akten), wordt de meerwaarde belast aan 16,5 %; daarna is ze vrijgesteld (Wikifin, FSMA). Voorbeeld aan de mediaanprijzen in Genk (Statbel): een woning gekocht voor € 265.000 in 2022 en verkocht voor € 310.000 in 2025 levert € 45.000 meerwaarde op; als tweede verblijf bedraagt de belasting € 7.425, gemeentelijke opcentiemen niet inbegrepen.
Is Genk een dure gemeente?
Voor een woning staat Genk op plaats 12 van de 20 Vlaamse gemeenten die Payotte volgt in 2025, van duur naar goedkoop (Statbel).
De prijzen in 2025
| Type | Verkopen | Mediaanprijs | 1e kwartiel | 3e kwartiel | Vlaamse mediaan |
|---|---|---|---|---|---|
| Woningen | 525 | € 310.000 | € 240.000 | € 404.404 | € 349.000 |
| Appartementen | 384 | € 222.500 | € 180.000 | € 275.000 | € 259.500 |
Mediaan: de helft van de verkopen lag eronder, de andere helft erboven. Een kwart van de verkopen ligt onder het 1e kwartiel, een kwart boven het 3e. Statbel publiceert geen prijs onder 16 verkopen.
De evolutie over tien jaar
| Jaar | Woningen, mediaanprijs | Verkopen | Appartementen, mediaanprijs | Verkopen |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | € 200.000 | 377 | € 163.250 | 196 |
| 2017 | € 210.000 | 374 | € 171.500 | 193 |
| 2018 | € 215.000 | 363 | € 175.500 | 207 |
| 2019 | € 220.000 | 483 | € 181.250 | 245 |
| 2020 | € 233.750 | 310 | € 187.000 | 194 |
| 2021 | € 239.500 | 377 | € 200.000 | 228 |
| 2022 | € 265.000 | 435 | € 193.500 | 272 |
| 2023 | € 290.000 | 326 | € 220.000 | 260 |
| 2024 | € 285.000 | 342 | € 233.010 | 269 |
| 2025 | € 310.000 | 525 | € 222.500 | 384 |
De laatste kwartalen
| Kwartaal | Woningen | Verkopen | Appartementen | Verkopen |
|---|---|---|---|---|
| 3e kwartaal 2025 | € 289.000 | 110 | € 225.000 | 79 |
| 4e kwartaal 2025 | € 295.500 | 96 | € 230.000 | 90 |
| 1e kwartaal 2026 | € 325.000 | 97 | € 256.000 | 103 |
| 2e kwartaal 2026 | € 315.000 | 75 | € 240.945 | 110 |
Bronnen
- Prijzen: Statbel (Algemene Directie Statistiek), « Vastgoedprijzen », op basis van de verkoopakten van de FOD Financiën, licentie CC BY 4.0.
- Aankoopkosten: tarieven en bronnen van de rekenhulp.